Sık Sorulan Sorular

Upload hızları neler?

Ev kullanımlarında mevcut ADSL ve VDSL teknolojilerinde veri indirme işlemine daha çok bant genişliği ayırılıyor. Çünkü çoğu ev kullanıcısı için veri indirmek, internete veri göndermekten çok daha önemli. Bu yüzden ADSL teknolojisinde upload hızları 1 Mbps’e kadar veriliyor (yani teknoloji öyle, ADSL’in A’sı asimetrikten geliyor). Bu hız Türk Telekom’da 0.80 Mbps, biz kendi altyapımızın içinde yer alan ADSL müşterilerimize 1 Mbps upload hızı sunuyoruz.

Santrale olan mesafenin büyük önem taşıdığı VDSL teknolojisinde de genel olarak 2 Mbps’e kadar upload hızları piyasada sunuluyor. Ancak biz yine kendi aktif altyapımız içinde yer alan müşterilerimizin upload hızlarını 4 Mbps’e çıkardık. Yüksek upload hızına ihtiyacı olan aktif altyapımız dışındaki kullanıcılarımız için de yakında çözümler sunuyor olacağız.

Kendi şebekemizle fiber internet hizmeti verdiğimiz bölgelerde ise 50 Mbps’e kadar veri indirme hızı olan paketlerde 4 Mbps’e kadar, 75 ve 100 Mbps’e kadar olan paketlerde ise 5 Mbps’e kadar upload hızı sunuyoruz.