Altyapımız

Turknet fiber optik altyapı yatırımlarına önem vermekte ve bu bağlamda yerleşik operatörden bağımsız kendi altyapısını oluşturmaktadır.İstanbul, İzmir gibi şehiriçi metropol alanlarda fiber optik şebeke yaygınlığını hızla artırmaktadır. Fiber-optik kablo altyapısını tesis ederken yüksek hizmet kalitesini hedeflemektedir.

Turknet Bulut Bilişim, Fiber Optik Altyapı, Veri Akışı Erişimi, Yerel Ağın Paylaşıma Açılması, MPLS VPN, Internet Hizmetleri , Ses Hizmetleri ve Veri merkezi/Barındırma hizmet-altyapı ve sistemleri için operatör ölçeğinde lider üretici firmalarla ortak çalışmalar yürütmektedir.Dünyanın önde gelen üretici firmaları arasında Cisco, Genband, Huawei, ZTE, Dell, Netapp, Juniper, Hiross, Libert, Microsoft ve Vmware gibi firmalar yer almaktadır.

TurkNet Şebeke Erişim Noktaların özellikleri:

Fiberoptik bağlantılar Metro Ethernet ve SDH şebekeleri destekleyen altyapı Türkiye genelinde Veri Akış Erişimi (VAE) üzerinden Adsl, Vdsl ve G.shdsl bağlantı Yeral Ağın Paylaşıma Açılması (YAPA) üzerinden Sanal özel ağ (MPLS VPN) hizmetleri için tasarlanmış yedekli altyapı UPS, jeneratör, otomatik yangın belirleme ve koruma sistemi, iklim kontrolü Almanya pop noktası Yüksek Servis Garantisi sağlayabilen yedekli altyapı Çesitli ve yüksek kapasiteli ses arabağlantı noktaları (PSTN/GSM/VOIP)

Network Operasyon Merkezi (İstanbul Gayrettepe) :

7×24 çalışan Network Operation Center (NOC) Tüm şebekede otomatik monitoring (güç, erişim, paket loss, CPU, ısı, vb. değerleri) Uyarı ve takip sistemleri Troubleshooting araçları ve süreçleri

TurkNet Yatırımlarından: YAPA

YAPA (Yerel Ağın Paylaşıma Açılması) ile halihazırda döşenmiş altyapı paylaşıma açılmakta. Böylelikle TurkNet santrallere girip santrallerde ortak yerleşim yaparak, kendi altyapısını yaratıyor.

Ulusal bağlantılar:

Türkiye genelinde çeşitli illerde 10 Gbps port 20 den fazla noktada IP transit bağlantılar Ulusal ve yerel İSS’ler ve içerik sağlayıcılar ile “direkt peering”

Uluslararası bağlantılar:

Yurt dışına Bulgaristan sınırı üzerinden kendi fiber çıkışı ve radyolink yedekli bağlantılar Data servisleri ve Telefon hizmetleri için uluslararası operatörlerle arabağlantılar ve doğrudan IP transit bağlantılar

TurkNet Şebekesi ve Erişim Noktaları:

TurkNet, Türkiye genelinde yaygın bir Telekomünikasyon Şebekesine sahiptir. TurkNet Şebekesindeki yedekli erişim hatlarına ve altyapıya sahip Erişim Noktaları, TurkNet’in kendi altyapısı ile donanmış, TurkNet tarafından işletilmektedir.

2002IP MPLS VPN hizmeti sağlayan ilk operatör oldu
2007Tüm Türkiye’de geçerli altyapı lisansını alan ilk operatörlerden oldu
2007VAE üzerinden ADSL ve G.SHDSL hizmetlerini sunan ilk operatör oldu
2008Bulgaristan üzerinden uluslararası fiber optik bağlantı kurdu
2009İstanbul’da fiber optik şebekesi tüm iş merkezi bölgelerine ulaştı
2010YAPA kapsamında santrallere kendi altyapısını kurmaya başladı

 

Yatırım Merdiveni

VAE

YAPA

FTTH/FTTB

 

TurkNet Omurgası

 

Türk Telekom Ses Ara Bağlantı Haritası

GSM : İstanbul’da Turkcell , Vodafone ve Avea POP noktalarında arabağlantılarımız bulunmaktadır. Yurtdışı : Yurtdışı operatörleri ile Almanya POP noktasında arabağlantı gerçekletiyoruz. Diğer STH : Diğer STH operatörleri ile İstanbul Gayrettepe DC’da yer alan SBC üzerinden IP arabağlantılarımız bulunmaktadır. Turk Telekom : Türk Telekom ile 24 ilde, toplamda TT’nin 55 farklı arabağlantı santrali ile bağlı durumdayız.

Bireysel
KOBİ
Kurumsal
Wholesale