Türkiye’nin en hızlı internet servis sağlayıcısı TurkNet

nPerf hız testi servisi üzerinden 1 Temmuz 2018 –
30 Haziran 2019 tarihleri arasında yapılan hız testi sonuçlarına göre Türkiye'nin en hızlı internet sağlayıcısı ortalama 32 Mbps download (veri indirme) hızıyla TurkNet oldu. (Türkiye download ortalaması 19Mbps). TurkNet aynı zamanda 48.86 milisaniyelik en düşük PING değeri ile rakiplerini geride bıraktı. (Türkiye ping ortalaması 63 ms.)

Raporun detayına buradan ulaşabilirsiniz.
 
nperf-badge.png
 
 

TurkNet kullanıcıları interneti silip süpürüyor

nPerf’ün sonuçlarına göre hız testi yapan TurkNet’lilerin ortalama 32 Mbps’e kadar hız alması, TurkNet’i tercih edenlerin 4K film/dizi izlemek, aynı anda birçok cihaz üzerinden internete bağlanmak, 4K online oyun oynamak gibi yüksek bant genişliği gerektiren uygulamaları, rahatlıkla yapabilen kullanıcılar olduklarını kanıtlıyor.


Oyuncular için iyi haber: En düşük Ping TurkNet’te

TurkNet, nPerf’ün sonuçlarına göre Türkiye’nin sadece en yüksek hız değil, aynı zamanda en düşük ping sunan servis sağlayıcısı oldu. Ortalama 48.86 milisaniye Ping değeri ile rakiplerimizi geride bıraktık.


Neden nPerf hız testi sonuçlarında birinci olduk?

Birinci olmamızın en büyük nedeni, kullanıcılarımıza hız için sınır koymayıp en iyi fiyata alınabilecek en hızlı interneti sunmamız. TurkNet'liler aktif altyapıda 100 Mbps'e kadar, aktif altyapı dışında 35 Mbps'e kadar alabildikleri maksimum hızı aynı fiyatla, ayda 75,99 TL'ye kullanıyor. Aktif altyapıda dışında olan ve bölgelerinde 35 Mbps'ten fazla hız alması mümkün olan abonelerimiz ise ayda sadece 10 TL farkla 85,99 TL'ye bölgelerinde alabilecekleri en yüksek hızı (100 Mbps'e kadar) alabiliyor.

Aktif altyapı bölgelerinde santrallerde son teknoloji cihazları kullanıyoruz ve yüksek hız için gereken optimizasyonları kolayca yapabiliyoruz. Bundan dolayı santrale mesafesi uygun olan TurkNet'liler internet hızlarıyla fark yaratıyor.

Netflix, Facebook, Google (YouTube) ve birçok online oyun firmasının sunucularıyla doğrudan peering anlaşmamız var ve kullanıcılarımız ana internet trafiğine girmeden bu servislere direkt olarak erişebiliyor. Bu sayede dünyanın en çok kullanılan internet servislerine en hızlı TurkNet'liler erişiyor. Bir yılı aşkın süredir Netflix'e en hızlı bağlanan, Steam'e ise en hızlı ikinci bağlanan internet kullanıcılarının TurkNet’liler olması bunun en büyük göstergesi.