TurkNet ile AKN’siz internet

Biz TurkNet’te özgür iletişime inanıyoruz. İletişim çağında herkesin hız, limit, kota düşünmeden gönül rahatlığıyla internet hizmetlerinden yararlanması gerektiğini düşünüyoruz. Bu nedenle kullanıcıların önünde en büyük engel olan AKN’yi (Adil Kullanım Noktası/Kotası) tamamen kaldırdık. TurkNet’lilere 7/24 AKN yok. Nerede olursanız olun, ne kadar zamandır TurkNet’li olursanız olun, hangi hızda olursanız olun.
 
AKN’siz internet ne demek?

AKN’li bir internet kullandığınızda size almış olduğunuz pakete ve ödediğiniz fiyata göre belirli bir kota tanımlanır. Örneğin ayda 25 GB, 50 GB, 75 GB, 100 GB, 150 GB gibi.

Bu kotayı aştığınızda gece 02.00 – sabah 08.00 saatleri arası hariç internet hızınız, almış olduğunu paketteki hıza göre en fazla 5 kata kadar düşürülür. Örneğin 16 Mbps’e kadar kullanıyorsanız, kotayı aştığınızda hızınız 8 Mbps’e düşer. 100 Mbps kullandığınızda ise 32 Mbps’e. Daha fazla hız alıyorsanız, normal aldığınız hızın 5 kat daha azını alırsınız. Aşağıda AKN aşıldıktan sonra hangi hızın kaça düşürüldüğünü görebilirsiniz. 

Paket Lansmanındaki
İndirme Hızı
- Alt Sınır
Paket Lansmanındaki
İndirme Hızı
- Üst Sınır
Uygulanacak Asgari
AKN Sonrası
İndirme Hızı
4 Mbit/sn 8 Mbit/sn 3 Mbit/sn
8 Mbit/sn üzeri 16 Mbit/sn 5 Mbit/sn
16 Mbit/sn üzeri 24 Mbit/sn 8 Mbit/sn
24 Mbit/sn üzeri 50 Mbit/sn 16 Mbit/sn
50 Mbit/sn üzeri 100 Mbit/sn 24 Mbit/sn
100 Mbit/sn üzeri 500 Mbit/sn 32 Mbit/sn
500 Mbit/sn üzeri 100 Mbit/sn 64 Mbit/sn

Tabii, TurkNet’te AKN olmadığından, yukarıdaki tablo sizin için bir anlam ifade etmiyor. TurkNet’te kotasız, gerçek sınırsız bir internet deneyimi sizi bekliyor. Hızım düşecek korkusu yaşamadan, 7/24 dilediğiniz gibi internetinizi kullanırsınız.

100 Mbps’e kadar yüksek hızlı internet

TurkNet’te her hız için başka fiyat anlayışı yok. Aktif altyapımız dahilinde olan yerlerde (santrallerde kendi cihazlarımız olduğu bölgeler) santrale olan mesafe 1.000 metreden daha azsa mesafeye göre 100 Mbps’e kadar download hızı, alabildiğiniz kadar upload hızı sağlayabiliyoruz. Santrale olan mesafe 1.000 metreden fazlaysa teknik olarak VDSL hizmeti vermediğimizden, 16 Mbps’e kadar download ve yine hattınız ne destekliyorsa o kadar upload hızı sunuyoruz. Aktif altyapımızda yer alan tüm TurkNet’liler, AKN’siz internetlerini alabilecekleri en yüksek hızda ayda 75,99 TL’ye kullanıyorlar.

Aktif altyapımız olmayan bölgelerde ADSL hizmeti verebiliyorsak 16 Mbps’e kadar download, 1 Mbps upload hızı sağlıyoruz. VDSL hizmeti verebildiğimiz yerlerde ise 35 Mbps’e kadar download, 3 Mbps’e kadar upload hızında interneti aynı fiyata ayda 75,99 TL’ye sunuyoruz. Daha fazla hız isteyenler ise ayda sadece 10 TL farkla (85,99 TL) bölgelerinde altyapının izin verdiği en yüksek download hızını (50-75 ve 100 Mbps’e kadar) ve 4 Mbps upload hızını kullanabiliyor.

İnternetin yanında, her yöne 1.000 dakika konuşma

AKN’siz interneti uygun fiyata sunmanın yanında, tüm abonelerine ayda her yönde 1.000 dakika konuşma hizmetini ekstra hiçbir ücret almadan veriyoruz. Ayda 1.000 dakika her yöne konuşma paketiniz ile yurt içi cep telefonlarını, şehir içi, şehirler arası sabit numaları, yurt dışı Uluslararası Kademe 1 ülkelerinin sabit numalarını, 444’lü ve üç haneli özel servis numalarını arayabilirsiniz. Almanya’da, İngilitere’de akrabalarınız, arkadaşlarınız varsa açın telefonu doya doya konuşun.

Taahhüt yok! Dilediğiniz zaman iptal edin

Bizi memnun kaldığınız sürece kullanmanızı istiyoruz. Bu yüzden bizde taahhüt yok. Sebebi ne olursa olsun hiçbir ceza ve ek ücret ödemeden hizmetinizi istediğiniz zaman sonlandırma ayrıcalığına sadece taahhütsüz internet paketi satın alarak sahip olabilirsiniz.

Taahhütlü bir pakette neler olabilir?

Taahhütlü internet kullandığınızda hizmetinizi herhangi bir sebeple kapatmak istediğinizde size oldukça yüklü bir cayma bedeli çıkarılır. Örneğin liste fiyatı 90 TL olan bir paketten 70 TL’ye iki yıl taahhüt yaptırdığınızı ve beşinci ay memnun kalmadığınız için hizmetinizi sonlandırdığınızı düşünelim. Bu durumda aylık size sağlanan 20 TL indirim kullandığınız ayla, yani beşle çarpılır. Bu bedele başta size hediye olduğu söylenen aktivasyon ücreti ve bunun gibi bazı ek bedeller eklenir. Ayrıca modem aldıysanız onun da güncel liste fiyatı cezanıza eklenir. Operatöre göre 300-500 TL’yi bulan cezalarla karşı karşıya kalırsınız. Ancak TurkNet’te taahhüt olmadığından sadece memnun kaldıkça ya da ihtiyacınız oldukça internetinizi kullanırsınız. Dilediğiniz zaman hiçbir ceza ile karşılaşmadan hizmetinizi iptal etme özgürlüğünün tadını sonuna kadar çıkarırsınız.