xDSL İnternet

İşletmesinde asimetrik ve ekonomik bir internet erişimine sahip olmak isteyen işletmelere çözüm TurkNet’ten! Teknik destek ekibimiz tarafından sürekli izlenen bağlantınızda sorunlar oluşmadan çözüme ulaşma imkânı ve yüksek kaliteli, kesintisiz internet erişimi sizi bekliyor!

xDSL nedir?

TurkNet’in kendi altyapısı üzerinden sunduğu ADSL MPLS VPN, 1 Mbps – 16 Mbps arası hızlarda sunulabilen asimetrik bir bağlantı olup, internete çıkmadan, kesintisiz ve yüksek kaliteli bir bağlantı sağlamaktadır. ADSL hizmeti bakır hatlar üzerinden VAE (Veri Akış Erişimi) ve YAPA (Yerel Ağın Paylaşıma Açılması) ile sağlanmaktadır. Telefon hattı üzerinden veya yalın olarak sunulmaktadır. Yönetilmeyen, Yönetilen ve Cihazsız Yönetilen* olmak üzere 3 farklı hizmet seçeneği bulunmaktadır.

Hizmet İçeriğiYönetilmeyen ADSL VPNYönetilen ADSL VPNCihazsız Yönetilen * ADSL VPN
Faturalama
Merkezi Faturalama
Teknoloji
MPLS Altyapı/Omurga
Yedekleme Seçenekleri
3G/4.5G Yedeklilik
Destek
Kurumsal Müşteri İlişkileri Yöneticisi
7/24 Cisco sertifikalı Teknik Destek
CCO: Online hesap yönetimi
Trouble Ticketing: Online destek kaydı
SMS/email bilgilendirme servisleri
İzleme ve takip
MRTG
Yerinde Destek
Çağrı Önceliklendirme
Cihaz değişimi
SLA: servis seviyesi garantileri
QoS

* Müşteri lokasyonunda kullanılan cihazın mülkiyetinin TurkNet‘e değil müşteriye ait olduğu yönetilen hizmet türüdür.

Kimlere yöneliktir?

Merkez ve şubeleri/bayileri/acenteleri arasında bağlantı kurmak isteyen işletmeler tarafından tercih edilmektedir. Asimetrik bir bağlantı olduğundan download veri trafiğinin, upload veri trafiğinden yüksek olduğu uç noktaların erişimi için en ekonomik ve ideal çözümdür.

Avantajları nedir?

  • ADSL internet hizmeti kapsamında 7/24 kurumsal teknik destek verilir. En az CCNA sertifikasına (Cisco Sertifikası) sahip mühendislerden oluşan teknik destek ekibimizi aradığınız her an karşınızda bulursunuz. Teknik yetkinliği yüksek ekibimiz sayesinde ilk kontakta çözüm oranınız yüksek olur.
  • Yönetilen ve cihazsız yönetilen* ADSL internet hizmeti kapsamında bireysel ADSL hizmetinden farklı olarak teknik destek ekibimiz tarafından hattınız sürekli izlenir, kontrol altında tutulur ve sorunlar daha oluşmadan engellenir.
  • Hattınızdaki trafiği her an kontrol edebilirsiniz.
  • Yönetilen ve cihazsız yönetilen* hizmet türleri kapsamında sorunlarınıza uzaktan müdahaleyle çözüm bulunur. Uzaktan müdahale ile çözülemeyen sorunlarda ise saha ekibimiz yerinde müdahale eder.
  • Yönetilen hizmet türü kapsamında cihazınızın arızalanması durumunda yenisiyle değiştirilir.
  • CCO (Customer Care Online): TurkNet’in online ara yüzü üzerinden faturalara, güncel SLA bilgilerine, destek kayıtlarına ve genel network durumuna kolayca ulaşabilirsiniz.

* Müşteri lokasyonunda kullanılan cihazın mülkiyetinin TurkNet‘e değil müşteriye ait olduğu yönetilen hizmet türüdür.

xDSL İnternet kullananlar
bu ürünleri de tercih ediyor

Ofisinizde TurkNet var mı?

Hemen altyapınızı sorgulayarak öğrenebilirsiniz.

Bireysel
KOBİ
Kurumsal
Wholesale