Derimod projesi

Derimod Hakkında

1974 yılında Ümit ZAİM tarafından kurulan Derimod, deriyi modanın bir parçası haline getirmek amacıyla yola çıktı. Zeytinburnu’nda ilk mağazasını açarak hem iç hem de dış pazar için üretim yapmaya başladığı günden bu yana hızla büyüyen Derimod, bugün yurtiçinde ve dışında toplam 110 mağazası ve 900’den fazla çalışanı ile derinin bir yaşam trendine dönüşmesi konusunda dünyanın önde gelen markalarından biri haline gelmiştir.

Müşteri Yorumları

Derimod olarak zaman kayıplarına toleransın az olduğu bir sektörde faaliyet gösterdiğimiz ve takip edilen bir kuruluş olduğumuz için enerjimizi daha esnek bir bilgi teknolojileri alt yapısı ile şekillendirme ihtiyacı duyduk. Çalıştığımız firmaların bize ayak uydurması, bizimle her noktada birlikte ve aynı ciddiyetle çalışması, aynı vizyonlara sahip olabilmesi önemli. Talep ettiğimiz çözümün teknoloji, kalite, maliyet gibi birçok bileşeni vardı. Hepsini bir arada düşündüğümüzde TurkNet’le çalışmayı seçtik.

Derimod olarak, TurkNet’ten yaklaşık 100 lokasyonda MPLS VPN hizmeti alıyoruz. Metro ethernet hizmetinden etkin şekilde faydalanıyoruz. Bunun yanı sıra, TurkNet merkezinden Derimod’a özel yönetilen firewall hizmetiyle güvenli bir biçimde internet erişimi sağlıyoruz. TurkNet sayesinde altyapımız çok iyileşti. Önceden problemlerimizi takip edebilmek için ben de dahil olmak üzere tüm ekibim büyük zaman kayıpları yaşıyordu. TurkNet’in sunduğu güvenlik sisteminin yanı sıra Derimod’a özel güvenlik seçeneklerinden de internet üzerindeki koruma ile yararlanmaya başladık. Omurganın kesintisiz olması bir çok projenin gerçekleştirilebilmesi adına kritik önem taşıyor.

Bugün Derimod mağazalarının elektrik tüketiminin kontrolünden, IP üzerinden güvenlik kameralarının kontrolüne kadar herşeyi internet üzerinden sağladığımız için bu hizmetin kesintisiz olması bizim için çok önemli. Rakiplerimizle kıyaslandığında, daha çok sayıda mağazamız olmasına rağmen daha az sayıda kişiyle BT yönetimi yapabilir hale geldik. Ne zaman başımız sıkışsa TurkNet’teki muhataplarımıza rahatlıkla ulaşıyoruz. Hafta içi yada hafta sonu farketmiyor. Ayrıca TurkNet’in sunduğu %99,99 SLA en memnun olduğumuz özelliklerin başında geliyor. Bunun yanında numaralarımızı TurkNet’e taşıyarak önemli tasarruflar elde ettik ve bir arada sunulan ve yönetilen hizmetlerin avantajlarından faydalandık.

İhtiyaç

Derimod çok sayıda mağazası olan bir kuruluş olduğu için tüm bu mağazaların bilgi teknolojileri altyapısını takip etmek ve yönetmekte zorlanıyordu. Ayrıca, mevcut BT ekibi bu işe fazla zaman harcadığından dolayı diğer projelere yeterince zaman ayıramıyor ve operasyonel verimsizlikler oluşuyordu. Bunun yanında, rekabetçi bir sektörde yer alması ve online uygulamaların yoğunluklu kullanımı nedeniyle kesintisiz bir hizmet oldukça önemliydi.

Ofisler Arası Bağlantı Çözümü

Derimod’un Türkiye’deki tüm mağaza ve lokasyonları ile Derimod genel müdürlüğü TurkNet MPLS VPN teknolojisi kullanılarak birbirlerine bağlanmıştır. Mağazalarda ADSL bağlantı çözümleri kullanılırken, genel müdürlükte ise metro ethernet çözümler tercih edilmiştir. Ofisler arası bağlantı çözümüyle birlikte Derimod için güvenli, esnek, ölçeklendirilebilir ve kolay yönetilen bir ağ oluşturulmuştur. Derimod’un ihtiyacı olan kapasite değişiklikleri ve yeni lokasyonların MPLS VPN ağına dahil edilmesi kolaylıkla sağlanmaktadır.

İnternet Çözümü

Derimod’un Türkiye’deki tüm mağaza ve lokasyonları internet bağlantısı için TurkNet MPLS VPN teknolojisi ile TurkNet veri merkezine erişir. Ardından, TurkNet veri merkezinde Derimod için tahsis edilmiş olan özel yönetilebilir güvenlik duvarından geçerek internet dünyasına güvenli ve yedekli bir şekilde erişir. TurkNet veri merkezi üzerinden internete çıkılması sayesinde Derimod, yüksek kesintisizlik oranı (%99,99) ve ihtiyacı doğrultusunda anlık kapasite değişikliği imkanına sahiptir.

Telefon Çözümü

Derimod’un telefon ihtiyacı, mağazalarda TurkNet geleneksel telefon hizmeti, genel müdürlükte ise yeni nesil telefon hizmeti konumlandırılarak karşılanmıştır. Yeni nesil IP tabanlı telefon hizmeti sayesinde Derimod’un yeni hat taleplerine yeni numara tahsisiyle (ister coğrafi ister coğrafi olmayan numara) hızlı bir şekilde cevap verilebilmekte ve aynı gün içerisinde talepler karşılanabilmektedir. Ayrıca TurkNet’in Her Yöne tarifeleriyle Derimod, cep telefonları ve uluslararası yönler dahil en uygun fiyatlarla ve rahatça konuşabilmektedir. Bununla birlikte Derimod’un çağrı merkezi hizmetlerinde tüketicilerin arayabilmesi için 0850’li özel bir numara tahsis edilmiştir.

Saldırı Tespit ve Önleme Çözümü

Derimod, MPLS VPN ağına, web sitesine ve internete açık uygulamalarına yapılabilecek muhtemel siber saldırılara karşı, TukNet özel yönetilebilir güvenlik duvarıyla korunmaktadır. Bu hizmet sayesinde Derimod’un güvenlik duvarı için yüksek ilk yatırım, yönetim, bakım ve onarım maliyetlerine katlanmasına gerek kalmamıştır. Güvenlik duvarı politikaları Derimod’un ihtiyaç ve beklentilerine göre özel olarak oluşturulmuştur.

Bulut Çözümü

Derimod e-ticaret sitesinin (www.derimod.com.tr) sunucu ihtiyacı TurkNet Bulut’u üzerinde çalışan sanal sunucu çözümü ile karşılanmıştır. Bu çözüm sayesinde Derimod’un sunucu için herhangi bir ilk yatırım maliyetine katlanmasına gerek kalmamıştır. Ayrıca, ileride oluşabilecek sistem kaynaklarını arttırma talepleri ve dönemsel kapasite artış ihtiyaçları TurkNet Bulut çözümüyle herhangi bir kesinti yaşanmadan ve hızlıca karşılanma imkanına kavuşmuştur.

Elektronik Fatura Entegrasyon Çözümü

TurkNet Bilgi Teknolojileri ekibinin yaptığı geliştirmelerle Derimod’a giden aylık faturalar e-fatura sistemine entegre edilmiştir. Böylece, müşterinin ihtiyacı olan masraf ve maliyet merkezlerini oluşturan bir formatla (UBLTR formatı) faturaların portal üzerinden alınması sağlanarak e-fatura sistemine entegre edilmiştir. Ayrıca, hizmetlerin bilgi detayı sistem üzerinden paylaşılabildiğinden bu çalışmada zaman konusunda da büyük tasarruf sağlanmıştır.

Destek Çözümü

TurkNet, sunmuş olduğu yönetilen hizmet anlayışıyla Derimod’un destek ihtiyaçlarını en kapsamlı şekilde karşılamaktadır. 7/24 hizmet veren ve her biri en az CCNA sertifikasına sahip mühendislerden oluşan kurumsal teknik destek ekibinin dışında Derimod’a atanan V.I.P müşteri temsilcisi de her türlü teknik destek ihtiyacında Derimod’un yanında olmaktadır. Ayrıca, TurkNet teknik ekipleri Derimod’un ağını 7/24 izleyerek, takip etmekte ve herhangi bir arıza/sorun çıkması halinde proaktif olarak duruma müdahale edip Derimod’u gelişmelerden anlık olarak bilgilendirmektedir. Yönetilen hizmet kapsamında Derimod’un lokasyonlarında konumlandırılmış cihazları TurkNet yönetmekte ve herhangi bir gereklilik durumunda yerinde cihaz değişimi yapmaktadır. Bunun yanında, hizmetlerinin kullanım durumları grafiklerle online olarak Derimod BT yöneticilerine sunulmakta ve düzenli aylık raporlar paylaşılmaktadır.

Sonuç

Derimod, BT altyapı ihtiyaçlarını karşılama ve yönetme işini TurkNet’e bırakarak tek bir operatörle muhatap olmanın avantajlarını yaşamanın yanı sıra, maliyet tasarrufu ve operasyonlarında önemli bir verimlilik sağlamıştır. Bununla birlikte satış sonrası aldığı destek hizmetleri ve ölçeklendirilebilir hizmet anlayışıyla BT ihtiyaçlarını çok daha kolay yönetebilir hale gelmiştir.

Derimod Projesi

Barem Research, telefon hizmetlerinde yüksek ses kalitesi ve uygun maliyet, internet hizmetlerinde ise kesintisizlik ve ölçeklenebilirlik çözümünü TurkNet ile buldu!

TurkNet, Robert Kolej’e, fiber optik altyapısıyla yedekli Metro Ethernet internet sağlarken, telefon ve destek çözümüyle de kesintisiz hizmet sunuyor!

TurkNet, shiftdelete.net’e kendi fiber optik altyapısıyla, 10 Gbps’e kadar Metro Ethernet internet hizmeti veriyor ve kapasite değişim taleplerini anında karşılanıyor.

Bireysel
KOBİ
Kurumsal
Wholesale
Gigafiber İstiyorum
TurkNet'i Keşfet
Destek
Kampanyalar
Paketlerimiz
Destek
Kampanyalar
Ürünler
Hakkımızda
Müşteri Hikayeleri
Kampanyalar
Who We Are
What We Do