Destek

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Fatura ve Ödeme İşlemleri

Faturamda hata var nasıl düzeltirim?

expand_more

Faturayla ilgili itirazlarınızı bize bildirmek için Online İşlemler'e, size özel kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapın.

Sol tarafta bulunan "Teknik & Destek" menüsüne tıklayın ve genişleyen menüden "Destek Kaydı Oluştur"a tıklayın.

Karşınıza gelen ilk yardım menüsünden konu olarak"Fatura ve Ödemeler İle İlgili Destek İstiyorum" seçin. Alt seçenekler menüsünden de"Faturam Hakkında Bilgi Almak İstiyorum"başlığını seçerek "Destek Kaydı Oluştur" butonu ile destek kaydınızı oluşturabilirsiniz.

Talebiniz, bize ulaştıktan sonra ekiplerimizce incelenir ve değerlendirilir. İtirazınız hakkında 24 saat içerisinde destek talebinizi çözeceğiz ya da nasıl çözebileceğimizi, varsa sizin yapmanız gerekenleri destek kaydınız üzerinden size bildireceğiz.

Faturamı nasıl ödeyebiliyorum?

expand_more

Faturalarınızı size özel kullanıcı adı ve şifrenizle Online İşlemler üzerinden ya da buradan dilediğiniz zaman ödeyebilirsiniz. Dilerseniz otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.

Online İşlemler üzerinden faturanızı ödemek için, giriş yaptıktan sonra sol tarafta bulunan "Fatura & Ödeme" menüsünü tıklayarak genişletin. Genişleyen menüden "Fatura Ödeme"başlığını seçerek kredi kartınızla anında faturanızı ödeyebilirsiniz.

Telefonla ödeme yapmak istiyorsanız 0850 288 80 80 numaralıTurkNet Hızlı İşlem Hattı'nı aradıktan sonra 1'i tuşlayarak "Fatura" menüsüne ulaşıp tekrar 1'den"Fatura Ödemesi" seçeneğine girerek Abone Numaranız ve kredi kartınızı kullanarak anında ödeme yapabilirsiniz.

Bu linkten kolayca tüm anlaşmalı ödeme noktalarını ve ödeme yöntemlerini görebilirsiniz. Anlaşmalı ödeme noktaları faturanızın arkasında da yer almaktadır.

Faturanızın sağ üst köşesinde bulunan “ABONE NO” alanından abone numaranıza ulaşabilirsiniz.

fatura ve odeme

İlk faturam yüksek geldi, ne yapabilirim?

expand_more

İlk faturanızın yüksek gelmesi beklenen bir durum. Her ne kadar dönemsel faturalama yapsak da ilk aya mahsus bazı vergiler, kurulum hizmeti ve modem gibi yan hizmetlerin ücretleri olabiliyor.

Hizmetiniz aktif olduktan sonra birkaç gün içerisinde oluşacak olan faturanızda hizmet tutarınız neyse onu görürsünüz. Biraz daha detaylandırmak gerekirse, örnek olarak 8 Temmuz tarihinde aboneliğinizin başladığını düşünelim. İlk fatura döneminiz 8 Temmuz - 8 Ağustos arasıdır. Bu faturada ek olarak alıp kullandıysanız aboneliğinizin başladığı tarihe ait paket dışı yapılan telefon görüşmesi ücretleri de yansımış olabilir. Ayrıca abone olunan kampanya ile ilgili bir defaya mahsus damga vergisi ücreti (0,46 TL) ilk faturanıza yansıtılır. Devam eden dönemlerde sürpriz fiyatlarla karşılaşmayacağınıza emin olabilirsiniz.

Ödemelerle ilgili problemin var, ne yapabilirim?

expand_more

Ödemeyle ilgili problemlerinizi bize bildirmek için Online İşlemler'e size özel kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapın.

Sol tarafta bulunan "Destek" menüsüne tıklayın ve genişleyen menüden "Destek Kayıtlarım" başlığına girin. Karşınıza gelen menüden "Destek Kaydı Oluştur" başlığına tıklayın.

Açılan sayfadan konu olarak "Fatura" seçin. Buradan"Ödeme yapamıyorum" başlığına tıklayarak destek kaydınızı oluşturun.

Ya da 0850 288 80 80 numaralı TurkNet Hızlı İşlem Hattı'nı telefonla arayın. 1'e basarak "Fatura" menüsüne girin. Bu menüden de 4'ü tuşlayarak destek talep kaydınızı bize bırakın.

Talebiniz, bize ulaştıktan sonra ekiplerimizce incelenir ve değerlendirilir. İtirazınız hakkında alacağımız kararı ve varsa yapılacak düzeltme işlemlerini de telefonla sizi arayarak ya da SMS gönderek bildiririz.

Talebiniz, bize ulaştıktan sonra inceleyip en kısa zamanda size telefonla ya da SMS ile dönüş yaparız.

Otomatik Ödeme talimatı nasıl veririm?

expand_more

Faturalarınız otomatik olarak ödensin ve ben hiç uğraşmayayım diyorsanız, kolayca otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.

Bunun için farklı yöntemler var. Birincisi Online İşlemler'e size özel kullanıcı adı ve şifrenizle girerek, sol tarafta bulunan"Fatura & Ödeme" menüsünü genişletip"Otamatik Ödeme Talimatı" sekmesine tıklamak. Buradan kredi kartı bilgilerinizi girerek otomatik ödeme talimatınızı hemen verebilirsiniz.

İkinci olarak TurkNet Hızlı İşlem Hattı'nı 0850 288 80 80'den arayabilirsiniz. Buradan ilk önce "Fatura" menüsüne girmek için1'i tuşlayın, daha sonra 2'yi tıklayarak otomatik ödeme talimatınızı kredi kartı bilgilerinizi tuşlayarak gerçekleştirin.

Fatura tutarınız son ödeme tarihi gününe kadar kredi kartınızdan otomatik olarak çekilecektir.

Bir başka otomatik ödeme yöntemi ise talimatı ise direkt bankanız üzerinden otomatik ödeme talimatı vermek. Bunun için bankanızın Online İşlem Merkezi'ni kullanabilir ya da çağrı merkezi üzerinden talimatlarınızı verebilirsiniz.

Anlaşmalı Olduğumuz Bankalar:

Akbank, Aktifbank, Alternatifbank, Denizbank, Fibabanka, Finansbank, Garanti Bankası, Halkbank, HSBC, ING Bank, İş Bankası, Kuveyt Türk, Şekerbank, Tekstilbank, TEB, Türkiye Finans, Vakıfbank, Vakıf Katılım, Yapı Kredi, Ziraat Bankası, Albaraka Türk, Anadolu Bank, OdeoBank

Bu linkten kolayca tüm anlaşmalı ödeme noktalarını ve ödeme yöntemlerini görebilirsiniz. Anlaşmalı ödeme noktaları faturanızın arkasında da yer almaktadır.

Dondurma Ücreti Var mı?

expand_more
Dondurma ücretsizdir. Bir yılda en fazla 180 gün ve yılda en fazla 2 kez internet hizmetinizi dondurma hakkınız bulunmaktadır.

Faturam ne zaman geliyor?

expand_more
Faturalarınız TurkNet aboneliğiniz ayın hangi günü başladıysa her ay o günde oluşturulur. Örnek olarak ayın 8'inde aboneliğiniz aktif olduysa faturalarınız her ayın 8'inde oluşturulur ve bu günü takip eden birkaç gün içerisinde size ulaşmış olur.

Görüşme Detay Ücreti nedir?

expand_more
Fatura gönderim tercihinizin posta olması halinde bu hizmetin bedeli olarak sayfa başına 3 TL faturanıza yansıtılır.

Nakil ücreti var mı?

expand_more
İlk nakli ÜCRETSİZ olarak gerçekleştiriyoruz. Daha önce nakil yaptırdıysanız da bundan sonra ilk nakil işlemi ücretsiz olarak yapılacak. İlk nakil sonra tüm nakil işlemleri 249 TL'dir. Nakil geçişi, nakil sonrası ilk dönem faturanıza yansıtılır. Nakil işlemi içinde kurulum hizmeti verilir. Ekiplerimiz randevu alarak evinize gelir ve yeni adresiniz için internet hizmetinizi kurar. Aynı sistem ulaşımı ve bitiş tarihi ile ilgili süreyi, hizmetinizi kullanamadığınız için faturalandırmıyoruz. Ne zaman hizmetiniz olur, boyut başlarsınız o zaman yeniden faturalandırma işlemi başlar.

Ödemem gecikirse ne oluyor?

expand_more

Faturanızı son ödeme tarihinden sonra ödememeniz durumunda, yasal zorunluluk gereği 1 Temmuz 2019'dan itibaren günlük %0,083oranında gecikme ücretini faturanıza yansıtıyoruz. Dönem başlangıç tarihinizden sonraki 10. güne kadar bir önceki döneme ait faturanızı ödemezseniz hizmetiniz kısıtlanır. Bu durdurmayı yaparsak hizmetinizi açtırmak için fatura bedelinize ve gecikme faizine ek olarak30 TLdaha ödemeniz gerekiyor.

Neden bu ücreti alıyoruz?

Hizmetiniz faturanızı ödemediğinizden dolayı kesildiğinde, aynı abone numarası üzerinden ödemenizi yaptıktan sonra hizmetinizin devam etmesini sağlamak için bazı maliyetlerimiz oluyor. Bu sebeple,Hizmet Kısıtlama/Kapatma Açma Ücreti almak durumundayız.

Son ödeme tarihi ne?

expand_more

Faturanızın son ödeme tarihini ve diğer tüm detaylarını TurkNet Online İşlemler üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Menüde yer alan "Fatura & Ödeme" seçeneğinin altında yer alan "Faturalarım" alanında tüm faturalarınıza ve detaylarına ulaşabilirsiniz.

TurkNet Online İşlemler'e hemen giriş yapmak için: https://turk.net/online-islemler/

Statik IP Ücreti Var mı?

expand_more
Statik IP kullanmak istediğinizde aylık 14,90 talep ediyoruz ve kullandığınız süre boyunca her ay faturanıza yansıtıyoruz.

Telefon görüşme detaylarımı internet üzerinden takip edebiliyor muyum?

expand_more
Online İşlem Merkezi üzerinden görüşme detaylarınıza istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Online İşlemler'e giriş yapmak için tıklayın.

TurkNet neden ön faturalamalı?

expand_more
Aboneliğiniz ayın hangi günü aktif edildiyse düzenli olarak aynı tarihte faturanızı size iletiriz. Örnek olarak Aralık ayının 8'inde aboneliğiniz aktif edildi. Birkaç gün içerisinde faturanız size iletilir. Ama haklısınız, bu konuda TurkNet çoğu diğer servis sağlayıcıdan farklı. Taahhütsüz bir hizmette, kullandığı internetin parasını ödemeden ayrılmak isteyen bazı müşterilerimiz oluyor ne yazık ki. Onun için biz de bu önlemi alıyoruz.

Arkadaşını Getir İndirimim Yansımadı

expand_more

İndirimden faydalanabilmek için arkadaşınızın ve sizin gecikmiş veya ödenmemiş fatura borcu olmaması gerekiyor. Eğer tüm bunlar sağlandıysa ve hala indirim alamıyorsanız Online İşlemler Merkezi üzerinden şikayet talebi oluşturarak bize ulaşabilirsiniz.

fatura ve ödeme

Faturam Hakkında Bilgi Almak İstiyorum

expand_more

Faturalarınız ve detaylarına Online İşlemler üzerinden her an ulaşabilirsiniz.

Faturanız ile ilgili destek almak ve faturalarınızın kontrolünü sağlatmak için aşağıdaki destek kaydı oluştur başlığından taleplerinizi iletebilirsiniz. Talebinizi daha hızlı inceleyebilmemiz için fatura numaranızı ve kontrol edilmesi gereken fatura kaleminizi destek kaydı içerisinde belirtmenizi rica ederiz.

Kart Bilgilerimi Güncelleyemiyorum

expand_more

Online İşlemler ana sayfasındaki sol menüdeFatura & Ödeme > Otomatik Ödeme menüsünden otomatik ödeme talimatı verebilir ya da kart bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

fatura ve ödeme

Online İşlemler menüsünde kart bilgilerinizi güncellemek ya da talimat vermek için destek almak istiyorsanız aşağıdaki destek kaydı oluştur başlığından bize taleplerinizi iletebilirsiniz.

Ödeme Yapamıyorum

expand_more

Telefon ve internet bir arada hizmet kullanıyorsanız abone numaranız başında sıfır olmadan 10 haneli telefon numaranızdır. Faturanızın sağ üst köşesinde bulunan “ABONE NO” alanından abone numaranıza ulaşabilirsiniz.

Ödeme noktalarımızdan fatura ödemesini yapamıyorsanız aşağıdaki destek kaydı oluştur başlığından durumu bize iletebilirsiniz. Size daha hızlı hizmet sunmamız için açtığınız destek kaydına hangi kanaldan ödeme yapamadığınızın bilgisini mutlaka eklemelisiniz.

Ödeme Yaptım Ancak Faturam Hala Ödenmemiş

expand_more

Fatura ödemeleri, ödeme yapıldıktan 30 dakika sonra sistemlerinize yansımaktadır.

Faturanız bu süre geçmesine rağmen hala ödenmemiş görülüyorsa aşağıdaki destek kaydı oluştur başlığından incelememiz için bize durumu iletebilirsiniz.

Otomatik Ödeme Talimatı Verilmiyor

expand_more

Online İşlemler ana sayfadaki sol menüde Fatura & Ödeme > Otomatik Ödeme menüsünden otomatik ödeme talimatı verebilir ya da kart bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

fatura ve ödeme

Online İşlemler menüsünde kart bilgilerinizi güncellemek ya da talimat vermek için destek almak istiyorsanız aşağıdaki destek kaydı oluştur başlığından bize taleplerinizi iletebilirsiniz.