Destek

Yardıma mı ihtiyacınız var?

İnternet Adres Değişikliği

Hattım nakil edildikten sonra modem kurulumu yapmama gerek var mı?

expand_more

Yeniden kurulum yapılmasına gerek yoktur.

Hizmetimi başka adrese nasıl naklederim?

expand_more

Hizmetinizi yurt içinde farklı bir adrese taşımak istiyorsanız aşağıdaki linkten online işlemlere giriş yaptıktan sonra sol tarafta bulunan "Destek" menüsünden "Destek Kayıtlarım"başlığına tıklayın.

Buradan "Yeni Destek Kaydı Oluştur"a basın. "Nakil"başlığını seçerek, yurt içi adres değişikliği taleplerinizi iletebilir ya da daha önce iletmiş olduğunuz nakil talebiniz ile ilgili destek kaydınıza detay ekleyebilirsiniz.

TurkNet Hızlı İşlem Hattı üzerinden nakil talebinizi bize iletmek için 0850 288 80 80 numaramızı arayın. Karşınıza çıkan menüden 6'yı, oradan da 2'yi tuşlayın. Böylece nakil talebinizi bize iletmiş olursunuz.

Nakil konusunda bilmeniz gerekenler:

Tüm kullanıcılarımız için ilk nakil işlemini ücretsiz olarak gerçekleştiriyoruz. Daha önce nakil işlemi yaptıysanız da bundan sonra yapacağınız ilk nakil işlemi ücretsiz olarak yapılacak.

İlk nakil işleminden sonra tüm nakil işlemleri 249 TL'dir. Nakil ücreti, nakil sonrası ilk dönem faturanıza yansıtılır.

İl değişikliklerinde ve İstanbul'da yaka değişikliklerinde (örneğin Avrupa'dan, Asya yakasına taşındıysanız) telefon numaranız değişir.

Nakil işleminiz ortalama 7 iş günü içerisinde tamamlanır. Hizmetiniz yeni adresinizde kullanılmaya hazır olduğunda, kurulum ekibimiz size 0850 288 80 80'den arayarak kurulum randevusu alacaktır. Kurulum yapıldıktan sonra internetinizi kullanabileceksiniz. (Boş port olmaması, altyapı olmaması ve benzeri sebeplerden dolayı nakil süreniz uzayabilir.)

Nakil işlemleri süresindeki paket ücretiniz, nakil tamamlandıktan sonra çıkan ilk dönem faturanıza indirim olarak yansıtılır.

Hizmetimi nasıl dondururum?

expand_more

Hizmetinizi bir süre kullanmayacaksınız ücretsiz olarak dondurabilirsiniz. Böylece ev telefon numaranızı korumuş olursunuz. Dondurmadan hizmetinizi iptal ederseniz, tekrar hizmetinizi aldığınızda aynı telefon numarasını koruyamazsınız.

Hizmetinizi geçici bir süre dondurmak ya da daha önce dondurduğunuz hizmetinizi tekrar aktifleştirmek için aşağıdaki linkten Online İşlemler'e giriş yaptıktan sonra sol tarafta bulunan menüden "Destek", oradan da "Destek Kayıtlarım" seçeneğine basın.

Buradan "Yeni Destek Kaydı Oluştur" butonuna tıklayın. Karşınıza çıkan formdan "Hizmet Dondurma" başlığını seçin ve destek kaydınızı oluşturun. Buradan daha önceki kaydınız için yeni detaylar da girebilirsiniz.

Dilerseniz 0850 288 80 80 numaralı TurkNet Hızlı İşlem Hattı üzerinden de hizmet dondurma talebinizi bize iletebilirsiniz. Telefonla aradıktan sonra 6'yı, daha sonra 3'ü tuşlayın.

Bir yılda en fazla 180 gün ve yılda en fazla 2 kez internet hizmetinizi dondurma hakkınız bulunmaktadır. (Yıllık hizmet dondurma hakkınız son dondurma tarihinizden bir yıl sonra yenilenir. Örneğin, 02 Şubat 2021'de hizmetiniz için dondurma işlemi yapıldıysa 02 Şubat 2022'de hakkınız yenilenir.)

Hizmetinizi kullanmaya başladığınız günden itibaren en erken 24 saat, en geç 60 gün sonra dondurabilirsiniz. İnternet, telefon ve statik ip gibi tüm hizmetleriniz aynı zamanda donar ve süre sonunda birlikte açılır.

Hizmetinize ait ödenmemiş faturanız olması durumunda hizmet dondurma işleminiz yapılamayacaktır. Ödenmemiş; fakat son ödeme tarihi geçmemiş faturanız bulunuyorsa dondurma talebi alınabilir.

Hizmetinizin dondurulduğu süre boyunca aylık ücret faturalanmayacak varsa gecikme ücreti, modem ücreti, aktivasyon ücreti faturalanacaktır. Hizmet dondurma işlemi için ayrıca bir hizmet dondurma ücreti ödemeyeceksiniz.

Nakil İşlemi İle İlgili Bilgi İstiyorum

expand_more

Online İşlemler Destek sayfasında Nakil / Başvuru İşlemleri kaydınıza detay ekleyerek işlemleriniz hakkında bilgi alabilir ve bize taleplerinizi iletebilirsiniz.

Nakil Destek Kaydı Oluştur

expand_more

Hizmetinizi yurt içinde farklı bir adrese mi taşımak istiyorsunuz?

Nakil işleminizi Online İşlemler' den sizde başlatabilir ya da size yardımcı olabilmemiz için Nakil Destek Kaydı Oluştur butonu ile adres değişikliği taleplerinizi iletebilirsiniz.

Devam eden bir nakil talebiniz varsa, Online İşlemler Destek Kayıtları menüsünden açık kaydınıza detay eklemeniz size dönüş yapmamız için yeterli olacaktır.

NAKİL

Nakil İşlemi İle İlgili Destek İstiyorum

expand_more

Hizmetinizi yurt içinde farklı bir adrese taşımak istiyorsanız Online İşlemler ana sayfasında soldaki menüden Teknik & Destek > Hizmet Nakil başlığını seçerek nakil işleminizi başlatabilirsiniz.