ADSL HAKKINDA SSS

Aboneliğim aktif hale geldi, hizmeti kullanmak için ne yapmalıyım?

Aboneliğiniz aktif hale geldiğinde sabit telefon hattınızı hiç bir ek işlem yapmadan kullanmaya başlayabilirsiniz.

İnternet hizmetinizi kullanabilmeniz için iletişim numaranıza SMS ile göndilen Kullanıcı adı / Şifre bilgilerinizle modem kurulumunuzu gerçekleştirerek internet hizmetinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Modem kurulum işlemlerimi nasıl gerçekleştirebilirim?

Destek bölümümüzdeki sizler için hazırlamış olduğumuz videoları izleyerek modem kurulum işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Mevcut modemimle TurkNet internet hizmetinden faydalanabilir miyim?

Evet, mevcut modeminizle de TurkNet internet aboneliğinizi kullanabilirsiniz.

Modemim kilitli, TurkNet internetimi kullanamıyorum, ne yapmalıyım?

Hemen modeminizi aldığınız internet servis sağlayacınınızın müşteri hizmetlerini arayarak modeminizin kilidini kaldırmalarını talep edebilir ve mevcut modeminizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Dilerseniz http://modem.turk.net sayfamızda modem kilit kaldırma uygulamasını bilgisiyarınıza indirebilir, dosya içerisindeki anlatımları izleyerek modeminiz üzerindeki kilidi kaldırabilirsiniz.

İnternet paketimi nasıl değiştirebilirim?

İnternet paketi değişikliğinizi http://abone.turk.net/ Online İşlem Merkezi sayfanızdan size en uygun paketi seçerek gerçekleştirebilirsiniz.

İnternetimi farklı bir adrese taşıyabilir miyim?

TurkNet internet aboneliğinizi nakil işlemiyle yurtiçinde telefon altyapısı olan her yere taşıyabilirsiniz.

Dilediğiniz zaman musterihizmetleri@turk.net adresine mail yazarak ya da 0850 288 8080 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak nakil işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Başvurunuz sonrası 6 iş günü içerisinde nakil işlemleriniz tamamlanmaktadır. İşlemlerin tamamlanması ile birlikte iletişim numaranızdan SMS ile bilgilendirleceksiniz.

İnternetimi bir süreliğine kullanmayacağım ne yapmalıyım?

İnternet hizmetinizi kullanmadığınız süre boyunca aboneliğiniz kapanmadan dilerseniz ücretsiz dondurma servisimizi kullanabilirsiniz.

Dilediğiniz zaman 0850 288 80 80 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak size özel müşteri temsilcinizden internet hizmetinizin dondurulmasını isteyebilirsiniz.

İnternet hizmetini dondurma sınırı varmı?

Bir yılda en fazla 180 gün ve yılda en fazla 2 kez internet hizmetinizi dondurma hakkınız bulunmaktadır.

Statik IP istiyorum, ne yapmalıyım?

Dilediğiniz zaman 0850 288 80 80 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak size özel müşteri temsilcinizden Statik IP tanımlatabilirsiniz.

Statik IP tanımlama işlemi gerçekleştiğinde Çözüm Merkezi’miz iletişim numaranızdan arayaarak size bilgi vermektedir.

Statik IP ücretli bir hizmetmidir?

Statik IP ücreti aylık 12 TL’dir ve kullandığınız süre boyunca her ay faturanıza yansıtılmaktadır.

Hizmet almaktan vazgeçtim. Kampanyadan cayma şartları nelerdir?

Cayma hakkı, abonenin TURKNET ile sözleşme imzalamasından itibaren on dört gün içerisinde kullanılabilir. Abone, cayma bildirimini yazılı olarak TURKNET’e iletmelidir. Bu bildirim, TURKNET’ in iş bu formda belirtilen faks numarasına imzalı olarak yapılmalıdır. Abone donanımın kendisine teslim edilmesinden sonra hizmetten cayması durumunda, donanımı 20 gün içinde TurkNet’e iade eder. Modemin bahsi geçen sürede TurkNet’e iade edilmemesi durumunda, TurkNet modem bedelini aboneye fatura edecektir. 29188 sayılı Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğinin 15. maddesinin (h) bendi uyarınca, Tüketicinin talep ettiği hizmet, cayma hakkı süresi sona ermeden Tüketicinin onayı ile başlatılırsa Tüketici bu hizmet için cayma hakkının kullanılamayacağını bilmektedir.

Aboneliğimi iptal ettirmek için ne yapmalıyım?

TurkNet Müşteri Hizmetlerini (0850 2888080) dilediğiniz zaman arayarak iptal süreci ile ilgili detaylı bilgileri alabilir veya iptal talebinizi Abone/Hizmet numaranızı, iletişim bilgilerinizi ve imzanızı içerecek şekilde hazırladığınız iptal talep dilekçesini 0 212 216 55 60 numaralı faksa göndererek yapabilirsiniz.

Dilekçeniz 24 saat içerisinde işleme alınacak ve 7 gün içerisinde iptal işleminiz tamamlanacaktır. Dilekçeniz işleme alındığında ve iptal işleminiz tamamlandığında iletişim numaranızdan SMS ile bilgilendirleceksiniz.

İleri tarihli iptal dilekçesi gönderebilirmiyim?

Göndermiş olduğunuz iptal dilekçesi için BTK kararı gereği 7 gün içerisinde iptal işlemlerinin tamamlanma yükümlülüğü sebebiyle ileri tarihli iptal başvurusu alınamamaktadır.

Dilediğiniz zaman 0850 288 8080 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak size özel müşteri temsilcinizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Modemi TurkNet’ten aldım. Aboneliğimi taahhüt süresinden önce sonlandırmam dahilinde
modem için bir ücret öder miyim?

Modem fiyatından o zamana kadar ödemiş olduğunuz modem taksitleri toplamı çıkarılarak, kalan tutar farkı son faturanıza yansıtılacaktır.


buraya html kodu gelir